O czasopiśmie

Od blisko trzech dekad „Refleksje” są czasopismem aktywnym na rynku wydawnictw oświatowych. Mimo wielu zmian, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat, „Refleksje” zawsze nadążały za najnowszymi wydarzeniami i podejmowały aktualne w edukacji tematy. Dzięki pracy wielu osób, zaangażowaniu różnych zespołów redakcyjnych i niezliczonej liczbie rzetelnych autorek i autorów, czasopismo jest chętnie czytane do dzisiaj.

Najnowsze wcielenie „Refleksji”, ukazujące się w cyklu dwumiesięcznym, wciąż, mamy taką nadzieję, trzyma wysoki poziom, przede wszystkim dzięki pracy intelektualnej dyrektorów, nauczycieli, pracowników naukowych, konsultantów oraz innych specjalistów z obszaru edukacji. Niezaprzeczalną wartością naszych łamów są kompetencje zawodowe autorek i autorów, prezentujących swoje doświadczenia i opinie z zakresu edukacji, wychowania, zarządzania oświatą.

Pisząc o edukacji, niekoniecznie musimy być monotematyczni, dlatego w „Refleksjach”, oprócz informacji o ważnych wydarzeniach i inicjatywach oświatowych, konkursach, konferencjach, aktach prawnych i publikacjach, można również znaleźć teksty popularnonaukowe z innych dziedzin. Każdy numer ma ściśle określony temat przewodni, obudowany specjalnie przygotowanym korpusem artykułów. Trudno byłoby wymienić tutaj wszystkie zagadnienia, które zrealizowaliśmy do tej pory – co dwa miesiące proponujemy coś nowego, aktualnego, idącego z duchem czasu oraz przemian w nauce i oświacie.

Jednym z najważniejszych celów redakcji jest stopniowy rozwój czasopisma – dlatego „Refleksje” zmieniają się regularnie. Zależy nam nie tylko na jakości publikowanych na naszych łamach artykułów, ale także na walorach edytorskich i estetycznych. Chcemy, żeby „Refleksje” stanowiły wyznacznik jakości wśród wydawnictw oświatowych i edukacyjnych.

Istotne jest dla nas także to, że „Refleksje” są czasopismem bezpłatnym. Naszym zdaniem edukacja, na wszystkich poziomach, powinna być egalitarna i ogólnodostępna. Darmowe egzemplarze czekają na Państwa w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie oraz we wszystkich Oddziałach Zamiejscowych (w Gryficach, Myśliborzu i Świnoujściu).

Udostępniamy czasopismo w wersji elektronicznej, od wielu już lat w formacie PDF, natomiast od roku 2014 również w formatach MOBI i EPUB, dzięki którym można czytać „Refleksje” na urządzeniach mobilnych.

Rozwój „Refleksji” nie byłby możliwy bez wsparcia i zaangażowania autorek i autorów. Zachęcamy do współpracy poprzez prezentowanie na naszych łamach przedsięwzięć, projektów, sukcesów, ale też problemów i krytycznych przemyśleń, co pozwoli nam udoskonalić „Refleksje” i tym samym wspomóc codzienną pracę nauczycieli.

Wspólnie tworzymy wyjątkowe czasopismo.